Serum na końcówki włosów

W tym roku przywitała nas piękna, złota i ciepła jesień. Jednak to również czas, zapowiadający zbliżające się ochłodzenie, wymianę garderoby, grubsze swetry, szaliki i czapki, które mogą powodować dodatkowe uszkodzenia mechaniczne naszych włosów.

Odpowiednia pielęgnacja i zabezpieczanie włosów jest bardzo ważne przez cały rok, ale to właśnie okres jesienno-zimowy często jest dla nich najcięższy. Ujemne temperatury i grubsze warstwy ubrań, o które włosy stale się ocierają, mogą spowodować uszkodzenia, których nie da się już naprawić bez cięcia. Kiedy zewnętrzna warstwa włosa zostaje uszkodzona, łuski rozdzielają się, włosy stają się bardziej suche, łamliwe, matowe i rozdwojone. Żaden kosmetyk nie jest w stanie skleić rozdwojonego włosa, dlatego tak ważne jest to, żeby wcześniej odpowiednio go zabezpieczyć i nie dopuścić do takich uszkodzeń.
Dlaczego końce włosów łamią się i rozdwajają?


Zła dieta - Uboga dieta pozbawiona niezbędnych składników odżywczych lub dostarczająca ich zbyt mało, może powodować osłabienie i wypadanie włosów, utratę blasku i zmatowienie, a także przesuszenie, prowadzące do zwiększenia łamliwości i rozdwajania włosów. Jeżeli pielęgnacja włosów jest poprawna, a uszkodzenia włosów nie powstają mechanicznie, warto dokładniej przyjrzeć się swojej diecie i zrobić badania.

Nadmierna stylizacja - Nadużywanie narzędzi do stylizacji włosów, zwłaszcza tych działających wysoką temperaturą, może prowadzić do przesuszenia, kruszenia i rozdwajania włosów. Jeśli często sięgacie po prostownice lub lokówki, pamiętajcie o dobrym zabezpieczeniu przed temperaturą i dbajcie o nawilżenie włosów. Suszarkę ustawcie na chłodny nawiew i suszcie włosy z odległości około 15 centymetrów.

Mokre włosy - Czesanie mokrych włosów, mocne tarcie ich ręcznikiem podczas osuszania i chodzenie spać w mokrych włosach, to jeden z szybszych sposobów na ich uszkodzenie. Mokry włos jest mniej wytrzymały, o wiele bardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne i pęknięcia. Włosy dokładnie rozczesujemy przed myciem, myjemy delikatnie, nie pocierając mocno włosów o siebie, żeby się niepotrzebnie nie splątały. Odsączamy wodę, tylko lekko dociskając ręcznik do włosów, można również zamienić go na mikrofibrę, która jest delikatniejsza i lepiej chłonie wilgoć. Czeszemy po wyschnięciu i nałożeniu serum na końcówki, które nie tylko zabezpieczy włos, ale i ułatwi rozczesywanie. Wyjątkiem są tylko włosy kręcone, które czesze się na mokro z dużą ilością odżywki. Natomiast jeśli nie używacie suszarek, a włosy nie zdążą wyschnąć przed snem, pamiętajcie o delikatnym związaniu ich na przykład w luźny warkocz, żeby nie ocierały się przed całą noc o poduszkę.

Rozjaśnianie i farbowanie - Jednym z najbardziej szkodliwych zabiegów dla włosów jest ich rozjaśnianie. Częste rozjaśnianie włosów lub farbowanie, zwłaszcza w domu bez odpowiedniego przygotowania, może spowodować znaczne zniszczenia.

Nieodpowiednia pielęgnacja - Agresywne i bardzo mocno oczyszczające szampony, zwłaszcza używane nie tylko na skórę głowy, ale i końce włosów, mogą z czasem zacząć je wysuszać. Tak samo jak źle dobrane produkty pielęgnacyjne lub w ogóle pomijanie masek, odżywek i serum na końce w codziennej pielęgnacji.

Unikanie podcinania - To jeden z najczęstszych błędów u osób, które chcą zapuścić włosy. Nieobcięte rozdwojenia mogą piąć się w górę i po dłuższym czasie może być konieczne ścięcie dużo większej długości, niż tuż po zauważeniu, że włos zaczyna się rozdwajać. Nie ma też magicznego terminu regularnego podcinania włosów. Dla jednych będą to dwa lub trzy miesiące, inni końce mogą podcinać raz na pół roku i to tylko dla odświeżenia fryzury. Obserwujcie swoje włosy, dostosujcie regularność cięcia do własnych potrzeb, pamiętając o tym, żeby nie zwlekać przy rozdwojeniach. Wbrew temu, co często obiecują producenci, żaden produkt nie sklei rozdwojonych końców, a najwyżej chwilowo zamaskuje zniszczenia.Jak zabezpieczać końcówki włosów?


Maski, olejowanie, rytuał miodowania, dbanie o skórę głowy - każdy etap pielęgnacji włosów wpływa na ich kondycję i zwiększa odporność końcówek. Dobrze nawilżone, odżywione i sprężyste włosy będą mniej narażone na uszkodzenia mechaniczne, łamanie i rozdwajanie. Prawidłowa, dobrze dobrana do potrzeb włosów i regularna pielęgnacja jest tu kluczem. Jednak zazwyczaj mimo wszystko końce są nieco bardziej suche, stale mają kontakt z ubraniem i podstawowa pielęgnacja może nie być wystarczająca, żeby całkowicie je ochronić, dlatego tak ważne jest, żeby stosować dodatkowe zabezpieczenie w postaci serum.

W serum na końcówki włosów NaturalME silikony zostały zastąpione naturalnym zamiennikiem. Plantsil jest bazującą na oliwkach alternatywą dla popularnych do zabezpieczania włosów silikonów. Jest bardzo stabilnym, bezwonnym i płynnym olejem, który dzięki odpowiedniemu wyważeniu składników pochodzenia naturalnego, pozostawia na włosach bardzo podobne odczucie do tego, jaki dają silikony. Plantsil nadaje włosom lekki i zdrowy połysk, pozostawia satynowe, nietłuste wykończenie, sprawia, że włosy stają się bardziej miękkie, gładkie i przyjemne w dotyku. Jednak przede wszystkim poza tym, że włosy po użyciu wyglądają lepiej i zdrowiej, Plantsil tworzy delikatną, ochronną warstwę i zabezpiecza włosy przed uszkodzeniami, łamaniem i rozdwajaniem końcówek.

Serum zawiera również dodatkowe składniki, dzięki którym nie tylko zabezpiecza, ale także pielęgnuje oraz regeneruje suche i podniszczone końce. Olej abisyński i arganowy regenerują przesuszone włosy, zatrzymują w nich wilgoć, poprawiając poziom nawilżenia, wygładzają porowate końcówki, zapobiegają elektryzowaniu i uelastyczniają włosy, dzięki czemu są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Oleje, tak jak Plantsil również tworzą na włosach delikatną i nieobciążającą warstwę ochronną. W serum znalazła się również rozpuszczalna w tłuszczach, estrowa forma witaminy E pozyskiwana z tłuszczy roślinnych. Jest naturalnym konserwantem kosmetyku, przedłuża jego trwałość i świeżość, a do tego ma silne działanie antyoksydacyjne, odżywcze, nawilżające, wzmacniające i ochronne.Skład:


Hydrogenated Ethylhexyl Olivate & Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables - Plantsil

Crambe Abyssinica Seed Oil - Olej abisyński

Argania Spinosa Kernel Oil - Olej arganowy

Tocopheryl Acetate - Estrowa forma witaminy E

Parfum - Substancja zapachowa