PŁUKANKI DO WŁOSÓW

Każdego dnia nasze włosy narażone są na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych. Twarda woda używana podczas mycia lub pozostałości kosmetyków mogą sprawić, iż nasze włosy plączą się i matowieją. Płukanki stosowane do pielęgnacji włosów pomagają w naturalny sposób przywrócić im gładkość, blask i nawilżenie.

Produkty do włosów marki NaturalME są znane i cenione przez liczne grono włosomaniaczek. W odpowiedzi na potrzeby konsumentek nasi specjaliści opracowali kolejne kosmetyki przeznaczone dla każdego rodzaju włosów. Są to płukanki z octem i mango oraz z octem ryżowym. Nowe formuły produktów posiadają wiele cenionych składników aktywnych, które znacząco poprawiają kondycję włosów już po pierwszym zastosowaniu.

W trosce o wygodę miłośniczek NaturalME zadbaliśmy o to, aby nasze płukanki można było nabyć podczas codziennych zakupów. W tym celu rozpoczęliśmy współpracę z drogeriami Rossmann, w których od tego sezonu jesiennego można nabyć nasze nowe produkty.

Nowe płukanki NaturalME nie tylko pomagają odbudować zniszczone włosy, ale także mają przyjemny, niepowtarzalny zapach. Jednym z ich składników jest ocet jabłkowy, którego regenerujące właściwości znane są od lat. Hipokrates stosował go w charakterze leczniczego eliksiru, ale dziś wykorzystuje się go również w pielęgnacji włosów. Kwas octowy nadaje połysk, chroni przed łupieżem, a także działa oczyszczająco i antyseptycznie. Dzięki zawartym w nim taninom ma zdolność do regulowania wydzielania sebum. Właściwość ta sprawia, że ocet jabłkowy stanowi niezastąpiony składnik wielu kosmetyków oczyszczających skórę i włosy tłuste. Produkt ten jest również bogatym źródłem polifenoli i witaminy C, znanych ze swego działania przeciwutleniającego i przeciwrodnikowego.

Kolejnym składnikiem płukanek NaturalME z octem i mango oraz z octem ryżowym jest bawełna. Poprawia ona kondycję skóry głowy dzięki wysokiej zawartości dobroczynnych substancji, takich jak węglowodany. Działają one nawilżająco i filmogenicznie, przez co znacząco poprawiają właściwości biomechaniczne skóry. Z kolei proteiny zawarte w bawełnie chronią włosy przed czynnikami zewnętrznymi, naprawiają je, kondycjonują I tworzą film zwiększający elastyczność oraz redukujący ryzyko złamania.

Inulina wzbogacająca skład płukanek wygładza, nabłyszcza, nawilża, a także natłuszcza włosy. Dzięki obecności antyoksydantów wykazuje działanie przeciwzapalne oraz łagodzące.

Skład płukanki z octem ryżowym dopełnia ekstrakt z ryżu i proteiny ryżowe. Jak wiemy, promieniowanie słoneczne uszkadza włókna włosa, przez co traci on zdrowy wygląd, połysk i kolor. Ocet ryżowy chroni włosy narażone na światło UV, poprawiając ich właściwości mechaniczne i zapewniając zdrowy wygląd niezależnie od promieniowania. Składnik ten sprawia ponadto, że włókna włosów stają się mniej podatne na elektryzowanie, łatwiej się rozczesują i nabierają większego blasku. Warto również pamiętać, że składnik ten chroni zarówno naturalne, jak i farbowane włosy przed zmianą ich barwy.

Druga z nowych płukanek NaturalME oprócz octu jabłkowego, bawełny i inuliny zawiera również ekstrakt z owocu czczonego od czasów starożytnych. Mowa oczywiście o mango, które znane jest ze swoich licznych, dobroczynnych właściwości. Dzięki obecności węglowodanów, kwasów organicznych, witaminy C, a zwłaszcza witaminy A owoc ten jest doskonałym przeciwutleniaczem, który chroni organizm przed degradacją komórkową. Mango doskonale chroni integralność skóry i włosów przed szkodliwymi procesami utleniania, a dzięki węglowodanom oraz witaminom A, B i C bierze udział w syntezie kolagenu. Ekstrakt z mango znajduje ponadto zastosowanie w produktach o działaniu złuszczającym i wygładzającym skórę, a dzięki kwasom AHA wpływa na poprawę struktury włosa bez utraty jego naturalnej tekstury.