Oczyszczanie skóry po lecie

Peeling ciała jest zabiegiem, który natychmiast przynosi widoczne rezultaty. Skóra zostaje odświeżona, wygładzona i dobrze oczyszczona. Niezależnie od kosmetyku peelingi i regularne złuszczanie martwego naskórka powinno być jedną z podstaw pielęgnacji ciała.

Jednak peeling solny pod pewnymi względami ma małą przewagę nad pozostałymi rodzajami. Nie tylko usunie martwy naskórek, ale dzięki soli pozwoli bardziej dogłębnie oczyścić skórę. Sól ma właściwości, które otwierają, odblokowują i oczyszczają pory skóry, do tego ma działanie antyseptyczne i bakteriobójcze, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w przypadku skóry problematycznej.

Wzmocnienie oczyszczającego efektu zapewni dodatek aktywnego węgla. Składnik długo niedoceniany w kosmetyce, dzięki swoim niesamowitym zdolnościom absorpcyjnym doskonale radzi sobie z przyciąganiem i wchłanianiem toksyn, zanieczyszczeń i nadmiaru sebum ze skóry. Węgiel aktywny ma również właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, rozjaśniające i kojące, a w związku z tym jest świetnym dodatkiem do kosmetyków przeznaczonych dla  osób borykających się ze zmianami skórnymi nie tylko w obrębie twarzy, ale i reszty ciała. Połączenie peelingu solnego z aktywnym węglem odblokuje zatkane pory skóry, usunie martwy naskórek, zanieczyszczenia i nadmiar sebum, które powodują powstawanie zmian. Dobrze oczyszczona skóra będzie mniej narażona na pojawianie się nowych niedoskonałości, a składniki aktywne peelingu wspomogą także leczenie już powstałych zmian, stanów zapalnych i przebarwień potrądzikowych. Na dodatek węgiel aktywny jest całkowicie naturalnym i bezpiecznym składnikiem dla każdego rodzaju skóry.Dlaczego warto stosować peelingi solne?


    • Stosowanie peelingów z solą morską powoduje złuszczanie martwych komórek skóry, które tworzą górną warstwę skóry. Nawarstwianie się martwego naskórka powoduje, że skóra staję się grubsza, twardsza i matowa. Peelingi złuszczają tę warstwę, dzięki czemu skóra odzyskuje miękkość oraz zdrowy wygląd.

    • Regularne peelingi i wykonywany przy nich masaż pobudza krążenie, sprawia, że skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd i jest lepiej przygotowana na kolejne etapy pielęgnacji.

    • Peelingi solne i węgiel aktywny mają właściwości antyseptyczne. Są zdolne do zabijania bakterii, powodujących infekcje skóry, łagodzą stany zapalne i zapobiegają powstawaniu niedoskonałości. Podczas nakładania peelingu solnego z węglem, pory skóry otwierają się i usunięte zostają toksyny oraz zanieczyszczenia, które sprzyjają pojawianiu się zmian skórnych.

    • Systematyczne stosowanie peelingu solnego nie tylko usunie martwy naskórek i wygładzi skórę, ale także skłoni ją do regeneracji. Złuszczenie obumarłych komórek pobudzi do wzrostu nowe, dzięki czemu skóra stanie się bardziej napięta, jej struktura zostanie wygładzona, a z czasem wyrówna się również koloryt i zmniejszą się przebarwienia.

    • Wysoka zawartość minerałów w soli bocheńskiej, w szczególności wapnia, magnezu, jodu i bromu, jest absorbowana podczas peelingu. Minerały te przyczyniają się do odżywiania skóry i mają właściwości lecznicze.

    • Dodatek cennego oleju arganowego, masła shea i oleju kokosowego, nie tylko zapewnia lepszy poślizg i ułatwienie aplikacji peelingu. Skóra już podczas masażu peelingiem zostaje odżywiona, wysoka zawartość witaminy E działa przeciwstarzeniowo, skóra zyskuje zdrowy i promienny wygląd, a regularne stosowanie przyczyni się również do redukcji rozstępów i cellulitu.